Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 28.2.2020
Bu yazı 07.02.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Temadaki Yazı Başlıkları Nasıl Sınırlanır

6 sene önce yazıldı, 639 kere okundu. 1

Merhabalar. WordPress sitelerimizde kullandığımız bazı temalar, yazı başlıkları uzun geldiğinde bazı sıkıntılar yaratabiliyor. Çeşitli kaymalar ve bozulmalardan kurtulmak için yazı başlıklarımızın uzunluğu ne olursa olsun kırparak gösterebiliriz. Nasıl mı? Buyrun başlayalım.

İlk olarak functions.php‘mize eklememiz gereken bazı fonksiyonlar var. Buyrun;

Eğer bir functions.php dosyanız yok ise boş bir php dosyası oluşturup içine yukarıdaki kodları yerleştirebilirsiniz. Bir fikriniz yoksa aşağıdaki boş functions.php kodlarını temanızın ana dizinine oluşturduğunuz functions.php dosyasına yapıştırın. /* Kodlar buraya */ kısmına da yukarıdaki kodları yapıştırarak fonksiyonu temamıza eklemiş olacağız.

Şimdi gelelim bu fonksiyonu nerede ve nasıl kullanacağımıza. Mevcut temanızdaki mevcut yazı ismini çeken kodunuz aşağıdaki gibidir;

Bu kodu aşağıdaki gibi değiştirmeliyiz. Parantez içindeki değeri değiştirerek yazı başlıklarınızın kaç karakterini göstereceğinizi belirleyebilirsiniz.

Yapmamız gerekenler bu kadar. Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın :)

BENZER  Temamıza Shortcode Özelliği Eklemek

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel