Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 24.3.2020
Bu yazı 22.04.2016 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Temiz WordPress Admin Teması: Slate Admin Theme

4 sene önce yazıldı, 1.404 kere okundu. 1

Merhabalar. İnternet sektöründe başı çeken içerik yönetim sistemlerinden şüphesiz en iddialısı WordPress biliyorsunuz. Ve bir internet sitesi hazırlamak isteyen profesyonel veya amatör kişi, çoğunlukla internet sitelerini WordPress ile hazırlamayı seçiyorlar. Peki bu kadar çok kullanılan bir içerik yönetim sisteminin yönetici paneli sizi hiç sıkmadı mı? Ya da, bir değişiklik iyi olurdu dediğiniz olmuyor mu?

Wordpress Admin Panel Teması - Slate Admin Theme

Tam da böyle zamanlarda yapabileceğiniz en güzel şey, admin temanızı değiştirmek. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, WordPress en güncel sürümlerde yönetici panelini gerçekten çok şık ve kullanışlı bir hale getirdi, bu bir gerçek. Renk seçenekleri ile de görünümü değiştirme şansımız mümkün. Tüm bunlara rağmen hala sıkılıyorsanız panelinizin arayüzünden, admin teması değiştirmeye gidebilirsiniz.

WordPress Admin Panel Temaları Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz üzere, WordPress’de herşey temadır. Ön tarafta seçtiğimiz veya kodladığımız temalar sitemizi a’dan z’ye belirler. Ancak yönetici panelinde bu kadar köklü değişiklikler yapmadan, sadece görünümü biraz daha değiştirip, ferahlatmaya veya farklılaştırmaya yarayan admin panel temaları, sizde çok fazla bir beklenti uyandırmasın.

Üst barı, sol menü görünümünü, panel içerisindeki modüllerin görünümünü ve genel olarak renk şemasını değiştiren admin panel temaları, her gün saatlerce wordpress yönetici panelinde çalışan arkadaşlar için, iyi bir alternatif oluşturuyor.

Temiz WordPress Admin Teması: Slate Admin Theme

Wordpress Admin Panel Teması - Slate Admin Theme

Benim de genelde müşterilerimiz ile paylaşacağımız yönetici paneller için kullandığım admin panel arayüzü Slate Admin Theme, oldukça şık ve ciddi bir tasarım sunuyor. Temiz bir yapıya sahip, panelin herhangi bir yerinde saçma görüntüler oluşturmayan nadir arayüzlerden. Ek olarak, birkaç renk şeması ile birlikte gelen eklenti, sitenizi de çok fazla yormuyor.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayıp wordpress eklenti dizininden indirebilirsiniz.

BENZER  Wordpress'de Elle Post'ları Sıralamak

Başka bir yazımda görüşmek üzere.
Kendinize iyi bakın!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel