Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 24.3.2020
Bu yazı 21.12.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

WordPress Bakım Modu Eklentisi

6 sene önce yazıldı, 1.591 kere okundu. 1

Merrrrhabalar arkadaşlar. Bir wordpress eklentisi ile karşınızdayım şuan. Uzatmayalım direk olaya girişelim. Bazen bir firmaya web sayfası hazırlıyorsunuzdur ve siz değişiklik yaparken sitede çirkin görüntüler ortaya çıkabileceğinden korkup siteyi başka bir sitede düzenlemeyi ve sonra asıl sunucuya yüklemeyi düşünüyorsunuzdur. İlla firma sitesi değil, kendi sitenizin de o halde kullanıcılarınıza görünmesini istemiyor da olabilirsiniz. Hatta belki de benim bugünki ihtiyacımda olduğu gibi, siteniz yeni yılda açılacaktır ve o zamana kadar ” bekleyin, süper bi şekilde yeni yılda geri dönücez ! ” gibi bir sayfa görüntülemek istemişsinizdir.

Kısacası, siz yeni bir web sayfası hazırlerken veya mevcut siteye köklü değişiklikler yaparken siteye girenlerin yaptığınız değişiklikleri değil de, ” yakında yayındayız ” gibi bir sayfayı görmesini sağlayabilirsiniz. Şöyle ki, çalışmanız html olsaydı, index.html i böyle bir sayfa yapıp, diğer sayfaları hem düzenler hem de görürdünüz. Ancak wordpress’de index.php miz herşeyimiz olduğundan, böyle bir seçeneğiniz bulunmuyor. ( Home.php ile yapılabilir aslında ama gerek yok, gördüğünüz gibi eklentisi var.. )

Bir çok sitede görürsünüz, sitemiz yapım aşamasında gibi yazıları. Bu eklentimizin amacı tam da bu. Kullanımı basit. Aktif, Deaktif seçeneği var. Aktif ettiğinizde isterseniz hazır şablonu kullanarak isterseniz de kendi html dosyanızı yazarak siteyi yönetici hesaplarından başka kimsenin görüntüleyememesini sağlıyorsunuz. Eklenti gayet güzel ve kullanışlı. Sitenizin kaç gün kaç saat ve kaç dakika sonra kullanıma hazır olacağını da gösterebiliyorsunuz kullanıcılara.

Dilerseniz bırakalım artık anlatımı ve size eklentiyi vereyim. Kurun, inceleyin, çalıştırın, görün.

Eklentimizin WordPress Resmi Sitesindeki Yeri ( Buradan İndirmeniz Şiddetle Önerilir )

Teşekkürlerinizi duyar gibiyim. Asıl ben teşekkür ediyorum. Görüşmek üzere!

BENZER  WordPress Eklenti: NextGEN Gallery

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel