Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 28.2.2020
Bu yazı 08.01.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

WordPress: Basit Tab Shortcode Eklentisi

6 sene önce yazıldı, 685 kere okundu. 0

Meraba WordPress severler. Bugünlerde ufacık bi ihtiyacımı beni hiç yormadan çözen bir eklentiyi sizlere tanıtıcam. Eklentimiz, şu bildiğimiz js tabları sayfalarımızda veya postlarımızda basit bir şekilde oluşturmaya yarıyor. Oldukça basit bir olay, eklenti niye kuralım diyenler varsa, demesinler. Çünkü bu tarz eklentiler sistemi yormaz ve işlerinizi ciddi anlamda hızlandırır.

Mesela ben bir dolu sayfa hazırlayacaktım, dedim tab yapayım. Her sayfaya tek tek tab yapıp page template mi hazırlasaydım yoksa bu eklentiyle shortcode şeklinde tabları eklemekte iyi mi etmişim?

Kullanımı gayet basit, ( bilmeyenlere aktarayım ) ;

Eklentiyi indirip plugins klasörüne atıyoruz. Aktifleştiriyoruz. Daha sonra kullanacağımız sayfayı veya yazıyı düzenlediğimiz sayfaya gelip aşağıda verdiğim kodları düzenleyerek tablarımızı oluşturuyoruz.

Not: Eklentinin düzgün çalışabilmesi için wp_footer ve wp_head fonksiyonlarının temanızda olması gerekir. Hazır temalarda mutlaka vardır, kendi temanız ise ve eklemediyseniz, eklenti düzgün çalışmayacaktır.

BUYRUN EKLENTİYİ BURADAN İNDİRİN: TABS SHORTCODE

BENZER  phpMyAdmin Üzerinden Wordpress Admin Şifresini Nasıl Değiştirebiliriz?

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel