Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 311 yazı ve 269 yorum var.

WordPress Candır !

7 sene önce yazıldı, 453 kere okundu. 1

Merhabalar. Bu aralar sürekli WordPress kurduğum için güncellemeler baya dikkatimi çekti ve hoşuma gitti. Ama öncelikle WordPress’i ne kadar sevdiğimden, neden sevdiğimden bahsedeyim.

Eskiden PhpFusion vardı. Sözümona Burak Koç arkadaşımla bayaa bi fusion geçmişimiz vardır. O zamanlar -bundan yıllar yıllar önce, 2008-9 falan- Php Fusion ile bir sürü site yapardık. Modülleri vardı, temaları vardı ki tablolu tasarım dediğimiz hantal şeylerdendi.. O zamanlarda moda gibi bişeydi Php Fusion ile köy dernek siteleri, dandik forumlar, fan sayfaları vesaire hazırlamak. Resmi sayfasındaki forum gırla giderdi. Herkes kod paylaşırdı birileri destek verirdi. WordPress nedir bilmezlerdi, biz de bilmezdik. Ki şuanki kadar gelişmiş olmadığından, çok fazla kişi de kullanmazdı.

Ne zaman ki ben WordPress ile internet sayfası yapmaya başladım, işte o zaman gözümün açıldığını farkettim. Kendi Html tasarımınızı WordPress’e entegre etmek o kadar kolay ki, o kadar esnek bir sistem ki, sizi başka bir sisteme ihtiyaç duymayan biri haline getiriyor adeta. Kendi tasarımlarınızı yapamasanız dahi o kadar çok tema seçeneği, eklenti seçeneği var ki, gözünüzü boyuyor. Ama iyi manada. Joomla’cılar var hala. Joomla da güzel bir sistem ancak bir türlü ısınamadım. Gerçi bazen onlar bile WordPress kullanıyorlar. Ama WordPress kullanıcıları hiç bir zaman Joomla! gibi bir sisteme ihtiyaç duymuyorlar.

Şu son güncellemelerden sonra yönetici paneline işi olmasa dahi giriyor adam. Çalışmak, yazmak, eklenti kurmak kaldırmak, uğraşmak etmek için bahane arıyor resmen. Yirmi Ondört magazin teması da şahane olmuş. Kullanmayı bilene, başka tema aratmayacak nitelikte. O tema güncellemesi yakın zamanda çıktığından ben şuan kullandığım temayı kendime göre düzenledim. Yoksa arayışa girmezdim diye düşünüyorum. Magazin temalarını seviyorum gerçekten. Hem de orjinal WordPress imzalı bir tema kullanmak her zaman faydalıdır düşüncesindeyim.

BENZER  Wordpress'de Bir Sayfayı İstediğimiz Bir Yerde Göstermek

Söylemeden de edemeyeceğim, artık büyük çoğunluk mobilden bile girmeye başladı wp-admin’e. WordPress de bunu göz ardı etmemiş anlaşılan. Deneyin, görün, farkı yaşayın. Bırakın hantal sistemleri.

Yine söylemeden edemeyeceğim, WordPress artık webdeki tüm alanlara yayılmış durumda. Geçen gün minimal blog teması aramaya kalktım, önüm arkam sağım solum sağlık, video, flash oyun, tek sayfa cv, magazin, oyun bilmem ne temalarıyla doldu. Çoğu da kaliteli firmalar tarafından yapılan kaliteli temalar zaten. Kullanılabilirliğe diyecek tek bir şey yok. Çoğu premium temayı alıp kurduğunuzda sadece temayı çözmeniz günlerinizi alabiliyor. Çok uğraştırıcı ancak bir o kadar da kalite kokuyor her premium tema.

Herneyse, sözü fazla uzatmayacağım. Güncellemeyenler varsa güncellesinler. Yedek falan almadan güncelledim ben, riske girdim, sıkıntı çıkmadı, değdi. Tavsiye etmem tabi ama, benim gibi çıkcanlıysanız pek de risk gibi gözükmüyor yedek almamak.

Görüşmek üzere!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

İsimTescil.net Sonunda Arayüzünü Güncelledi

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman boyunca gına getiren, sürekli yavaşlığı ve “her yüzüne bakışımızda...

6 ay önce. 114 0 Devam Et

Sitelerinize WhatsApp Butonu Ekleyerek Müşterilerinizle Etkileşime Geçin

Merhaba arkadaşlar. WhatsApp günün hemen her anında iletişim ihtiyacımızı karşılayan olmazsa olmaz bir araç h...

6 ay önce. 148 0 Devam Et

İşletmelerde Ön Muhasebe Yazılımı Kullanmanın Önemi ve Bulut Tabanlı Yazılımlar

Merhaba arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda girişimcilik ruhunun çok fazla kişiye ulaştığını, herkesin özell...

6 ay önce. 47 0 Devam Et

Material Design Icons – MDI ile Sitelerinize Icon Set Nasıl Eklenir

Selam arkadaşlar. Bu yazıda sitelerimizi daha doğrusu arayüzlerimizi hazırlarken Material Design Icon Set’ind...

6 ay önce. 72 0 Devam Et

SSD Disk Kullanmak Bilgisayarımızı Ne Kadar Hızlandırır?

Solid State diskler piyasa çıktığından beri bilgisayar satıcıları hatta elindeki ikinci el bilgisayarı satan in...

6 ay önce. 68 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.