Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 14.2.2020
Bu yazı 07.04.2013 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

WordPress Eklenti: NextGEN Gallery

7 sene önce yazıldı, 333 kere okundu. 0

WordPress sitelerinizde galeri kullanmak istiyorsanız aslında en iyi tavsiyem wordpress’in kendi ” Galeri Oluştur ” özelliğidir. Ben de çoğu zaman bu özelliği kullandım. Ama biraz daha çok fonksiyonlu, kullanışlı ve pratik bir şeyler aradığımdan NextGEN Gallery ile çalışmaya başladım.

Eklentinin stil dosyasını düzenleyip ürün listeleme sitelerinde bile kullanabilirsiniz. Bir dolu resim dosyanız varsa ve panelden eklemek istemiyorsanız, gayet pratik bir şekilde önce galeriyi açıp, sonra ftp den galerinin klasörüne girip resimleri attığınızda, otomatik algılayıp küçük resimleri oluşturacaktır tek bir tıklama ile. Sayfalarınıza, yazılarınıza, widget area’larınıza kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Türkçesi de mevcutmuş fakat ben kullanmadım, nedir ne değildir bilemiyorum ama  ingilizce bilmem ben derseniz de yine de kullanabileceğiniz, güzel bir eklentidir.

* Eklentiyi eğer kendi yazdığınız bir temayla birlikte kullanmak istiyorsanız, ” wp_head(); “ tagini headerınıza eklemelisiniz.

* WordPress.org ‘dan indirmelisiniz: http://wordpress.org/extend/plugins/nextgen-gallery/

Görüşmek üzere :)

BENZER  Sayfaların Alt Sayfalarını Listeleme

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel