Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 303 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 28.2.2020
Bu yazı 15.02.2014 tarihinde yazıldı. O günden bu güne bir çok şey değişmiş ve yazı geçerliliğini yitirmiş olabilir.

Yazının Hangi Kategoride Yazıldığını Gösterelim

6 sene önce yazıldı, 1.440 kere okundu. 0

Arkadaşlar merhaba. Biraz fırsat buldum bloglamak için ve wordpress sitemizdeki yazılarımızda, gösterilen yazının hangi kategoride olduğunu nasıl gösterebileceğimizi anlatayım dedim.

Yazının kategorisini veya kategorilerini bir kaç farklı yerde ve bir kaç farklı şekilde gösterebiliriz. Örneğin anasayfamızda son yazılan 10 yazıyı listeliyorsak, her yazının başlığının altında kategorisini göstermek isteyebiliriz veya yazıyı gösteren sayfada istediğimiz her hangi bir yerde kategoriyi göstermek isteyebiliriz. Bunun için aşağıdaki php kodlar işinizi görecektir. Buyrun kodlara geçelim;

Bu şekilde kullandığımızda, araya virgül veya herhangi bir şey yerleştirmeden kategorileri gösteriyor. Yani birden fazla kategorisi varsa yazımızın, yan yana birleşik bir şekilde gösteriyor.

Bu kullanımda ise virgül ile ayırıyor birden fazla kategoriyi.

Bu kullanımda sağa doğru ok ile yani ” > ” ile ayırıyor birden fazla kategoriyi. Alt kategori kullananlar bunu seçebilirler böylece birinin diğerinin alt kategorisi olduğu anlaşılır vesaire.

Bu kullanımda ise nokta ile ayrılıyor kategoriler.

Daha geniş bilgi için aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz. WordPress codex’de gezinmek büyük zevk olacaktır sizin için uzun bir süre :)

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_category

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle arkadaşlar. Kendinize iyi bakın.

 

BENZER  Wordpress Sitelerinize Mobil Arayüz Eklentisi : Any Mobile Theme Switcher

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.

Nazım YILMAZ

A webmaster, working with music.

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

İZLEDİM

Bir Solukta İzlenebilecek Dizilerden : La Casa De Papel