Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Abdestsiz Palyaço

10 sene önce yazıldı, 513 kere okundu. 1

Televizyonu kapadı. Gelişigüzel uzandı koltuğa, dünden kalma çürümüş yarım elmadan bir ısırık alıp gözlerini tavandaki çizgilere dikti. Dışarıda silah sesleri vardı. Ya bir savaş başlamıştı, ya da bir düğün. Merak edip başını pencereden çıkarıp bakmadı bile, umurunda değildi.

Elmadan bir ısırık daha aldı; “Yapacak hiçbir şeyimin olmaması ne saçma bay tavan, acaba ben sizden miyim ? Yani sizin gibi öylece duran, ama siz bir işe yarıyorsunuz. Benim kendime zarar edecek bir hareketsizliğim bile yok. Size siz diyorum umarım bir sakıncası yoktur. Her neyse sizi de işinizden alıkoymayayım, bu arada iyi ki varsınız efendim” diye konuşmaya başladı, bi ara sağındaki kolondaki boy aynasına baktı, “Acaba delirdim mi ? Neyse kimse görmedi zaten, hem benim ne suçum var ? Kimse elma sevmiyor.” deyip kalktı ayağı, ellerini pijamasının delik ceplerinden içeri soktu. Televizyondan karşı taraftaki kitaplığa doğru bir istikamet belirledi, volta atmaya başladı. “İneeecekkkk var mıııııı ? Kaptan devam et ! Buyrun para üstü sevgili çerçeve ,bugün çok güzelsiniz…” Kitaplıktan gelişigüzel bir kitap seçip aldı, 43. sayfayı açıp yapraklarını kopardı, kağıttan bir eşek yaptı. çorba kasesine biraz su koyup, eşeği içine attı. Yerde duran birkaç kibrit çöpünü alıp, ıslanan eşek figürüne vurmaya başladı “Hadddiiii gelsene , gelsene, gelebilirsin dostummmm” diye bağırmaya başladı…

Kendini kaybetmişliğin içinde kıvranıp durduğunun farkına varmanın eğlenceli olmayacağını sezmişti, insanlar tarafından bir kenara atılınca. Aptal damgasını yedikten sonra işler daha da kötüleşti, kendini istemsizce eve hapsetmiş ve aylardır tek bir insanla konuşabilme imkanı bulamamıştı. “Öldün mü eşek bey ? en sevdiğim romanın yapraklarından üretmiştim seni. Ayıp ettin, bir sudan da gelemedin, hoş gelsen ne değişirdi ki ? Neyse toprağını nasıl istersin, bol mu olsun ? Tamamdır, rahmet eyledim sana.” …

BENZER  Bloğumu Kubilayımla Paylaşıyorum

Not: Yazılarımı bloğunda paylaşan Nazım’a teşekkürlerimi sunarım.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

11 ay önce. 44 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 56 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 79 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 sene önce. 127 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 sene önce. 67 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.