Yazıyı görüntülüyorsunuz Bloğumdaki toplam 12 kategoride yazılmış 302 yazıdan en güncelleri gösteriliyor. 21.7.2018

Mini Yabancı Diziler : Yüzde 3 Dizisi

1 sene önce yazıldı, 442 kere okundu. 0

Merhabalar arkadaşlar. Salgın nedeniyle acayip yoğun geçirdiğim şu 4-5 gün gündüzleri çok hızlı geceleri ise çok yavaş ve sancılı geçirdim diyelim. E sürekli uyuyamıyorsunuz, doğru düzgün bir şeylerle de meşgul olamıyorsunuz. Sesiniz kısılmış hatta çıkmıyor, öksürük o biçim.. Ne yapıcaksınız? Battaniyeye sarılıp sıcak çayınızı çorbanızı alıp dizi izleyeceksiniz. İşte bu dizi de, böyle berbat bir dönemde tanıdığım ve kesinlikle sizlerin de izlemenizi istediğim bir dizi.

Neyden Bahsediyor?

Yüzde 3, insanlığı ikiye ayırmış. Kıtlık çekenler, Açıklar’da gününü gün edenler. 20 yaşına gelen herkes belli testlerden geçip Açıklar’a gitmeye hak kazanıyor. Dizinin sonunda da zaten… şaka şaka. Spoiler verir miyim hiç. Neyse, bu testler gerçekten acımasız ama çok da sağlam testler. Dizi boyunca ( 8 bölüm sürüyor toplamda ) bu testleri görüyoruz. Süreç dedikleri şey de bu testlerin başından sonuna kadar olan aşama.

Toplumun sadece yüzde üçlük bir kısmı Açıklar’da güzel bir hayata kavuşabiliyor. Testlerde elenenler tekrar katılamıyorlar. Kıtlık ve sefaletle eski hayatlarına geri dönüyorlar. Bu da, zamanla insanları baş kaldırma gibi şeylere sevk ediyor. Gizliden bir baş kaldırış, bir örgütlenme oluyor bu sisteme karşı. Dizide de bunu gayet açık bir şekilde gözler önüne sermişler. Bunu dediğim, acımasız düzeni yani.

Diziye başlamadan önce fragmana göz atabilirsiniz:

Başka bir yazımda tekrar görüşmek üzere arkadaşlar.
Sıkı giyinin üşütmeyin, hastalık cidden berbat, iğrenç bir şey..
Kendinize iyi bakın!

BENZER  İzlenilesi Diziler Var

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir.