Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Neden Hiç Yorum Yok Bu Blogda?

10 sene önce yazıldı, 895 kere okundu. 1

Şimdi bloğuma giriyosunuz, bakıyosunuz ediyosunuz, ulan o kadar yazı var neden kimse yorum yapmamış, kimse girmiyor mu bu siteye? diye soruyorsunuz. Sormamış bile olsanız soran vardır, soran olmasa bile merak eden vardır.. ( Biraz mütevazi olalım )

Aslında bu konuyu açıklama gereği duymuyorum ama insanların aklına ” ulan boşa yazıyor ” fikri oturmasın diye yazayım dedim. Eheh demek ki gerek duyuyomuşum. Kendimle çeliştiğim için mi yorum yok acaba sitede? Şaka tabiki. Yorum var, var da siz görmüyorsunuz. Nasıl mı yani?

Şöyle anlatayım, bloğum bir yılı aşkın süredir açık. Arşivler bloğu veya sayfası hazırlamadığım için arşivlerimi göremiyor olabilirsiniz ancak kategorilerime bakarsanız en eski yazıların tarihleri dikkatinizi çekebilir. Bu kadar zamandır yazılan bloglara illaki yorum gelir, gelmez mi hiç? Ama benim kendi sorunum yüzümden bu yorumlar sürekli sıfırlanıyor. Bunu da şöyle açıklayayım; biraz takıntılı bir insanım. Bu bir yılı küsür süredir bloğumda en az 3 tema değiştirmişimdir. Şuan kullandığım bu senenin son teması olacak inşallah ama, durum bu. Tema değiştikçe de yorum kısımları gözüme bildiğin batıyor. Bir o sistemi bir bu sistemi kuruyorum bloğa. Hal böyle olunca da eski yorumları çöpe atmış oluyorum.

Bu da aslında yorumlara ne kadar az önem verdiğimi gösteriyor. Ha bu şu demek değildir, insanlar gelsin buraya bir şeyler yazsın bana yanıt olarak, ben umursamayayım.. Öyle şey olur mu hiç? Bloglamanın mantığına ters. Yalnız benim demek istediğim şey şu; ben yazılarımı çok yorum gelsin diye yazmıyorum. Ya da biri gelsin ” aa ne kadar çok yorum var ” diyip imrensin diye de yazmıyorum. Uzun yıllardır weble uğraşan biriyim ve eğer amacım böyle bir şey olsaydı emin olun çöplük bir blog olurdu sitem ve bir dünya yorum görürdünüz. Ama değil. Böyle mutluyuz şimdilik :)

BENZER  2014 Yılına Hazırız !

Bir diğer mesele..

Bir diğer mesele de şu, yorumlarım var ancak sıfırlandığı için eklenti değiştiği için vesaire gözükmüyor falan dedik. Bunun dışında bir mesele daha var. Sistemlerim hiç değişmeseydi bile bir dünya yorum olmayacaktı bloğumda çünkü insanlar gelip ihtiyacı olanı alıp gerekirse özel mesaj mail telefon vesaire şeklinde iletişim kuruyorlar. Ve ben de buna izin veriyorum bir yerde aslında. Çünkü hep etrafımdaki insanların ihtiyaçlarına yönelik yazılar çıkıyor benden ve bu insanlar zaten etrafımda olduklarından, sitede yorum yapmak yerine gelip facebook’dan cevap veriyorlar bana. Geçen gün format atmak ile ilgili bir yazım için gelip ” ben anlamadım bi anlatıver ” diyen bi abim oldu facebookda. Yahu dedim, o blog süs değil. Tabi içimden. Herneyse. Böyle sebepler de var yani yorumların kıtlığı için.

Öyle ya da böyle, bu blog ben yazdıkça güzel, bana güzel, bana özel. Paylaşmaya çalıştığım bilgiler ile bir sorunu olan varsa öyle ya da böyle bana ulaşır veya kendi işini bi şekilde görür zaten. Ben istiyorum ki insanlar gelip yorum yapmasa da, bu blogda işe yarar bir kaç yazı olduğunu bilsin. Umarım öyledir de.

Tekrar görüşmek üzere. Şimdi gidip bi firmanın arayüzünü kodlayacağım. Ah gene uzun geceler. Kendinize iyi bakın.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

11 ay önce. 44 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 56 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 79 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

3 sene önce. 127 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

3 sene önce. 67 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.