Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Rap Müzik Yasaklanmalı, Saklanmalı

11 sene önce yazıldı, 468 kere okundu. 0

Arkadaş geliyorum şuraya masama oturuyorum, Enes sağolsun güne hayko cepkin – berteraf et ile başlayıp, sagopayla devam ediyor. Arada bir ferdi babaya giriyor, sonra da ” bakarım dalgama seni de sallamam ye yov ” diye devam ediyor saçmalığa. Adam rap müzik yapıyor, hı hı. ” ebenin amı ebenin amı ebenin amı ebenin amı ” diye gidiyor iki nakarat boyunca sürekli.

Lisede bizim sınıfta bi çocuk vardı, rap’den iğrenmemde o da baya etkilidir. Şimdi şöyle bir durum var, tamam eyvallah, ister git putlara tap, ister git ağacın dibine işe, ister git rap dinle, rock dinle, alternatif dinle, özgürsün. Kim bilir belki de gerçekten normal düzgün adam gibi rap yapan insanlar vardır. Müziğe önem verirler falan filan, belki bir umut ama, benim gözlemlediğim tek bir tane öyle insan yok. Lisedeki arkadaş mesela. Adam sınıfta sürekli söz yazıyorum diyor, sürekli rapci gibi konuşmaya çalışıyor, derslerde rap söylüyor, bişey diyene öyle cevap veriyor falan, bir de buna yaşam şekli diyor. Kendisi bile bilmiyorum belki de ilgi çekmeye çalıştığını.

Böyle metalciler yok mu? Vardır tabiki. Öyle insanlar da tanıdım. ” rapcileri ” sokaklarda kafa göz dağıtanlar, emoları taşlayanlar bilmem neler falan, onlara hak vermiyorum. Ama bir oran yapılsa, metalcilerin yüzde kırkı böyledir, repcilerin(!) yüzde doksan sekizi böyledir.

Bu arada belirtmek istiyorum, Hip-hop müziği severim, cidden severim. Eğlenceli, aynı zamanda müzik değeri olan bişey. Müzik tarzını sevmek için eğlenceli olması da gerekmez. Daha önceki yazılarımda da bahsettim, içinde hissettiğin duyguları karşılayan müziği dinlersin hep. Arabesk rep nedir lan? Adam esrar kokarım ben güzelim diyor. İçindeki duygunu sikeyim senin. Sana bişey olmasın :)

BENZER  Davacıyım Senden, Davacıyım

Neyse, yazıyı bitireyim, sonra da gideyim Enes’e söyliyim de kapatsın şu saçmalığı artık. Kusacağım birazdan anasını satiym. Haydi görüşmek üzere.

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 59 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 71 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.