Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

WordPress’de Elle Post’ları Sıralamak

9 sene önce yazıldı, 5.835 kere okundu. 0

screenshot-1Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir süredir kullandığım bir eklentiden bahsedeceğim. Eklenti sayesinde her post type için ( Post Type meselesini anlatmıştım daha önce birazcık buyrun. ) yeniden sıralama düzeni kuruyor. Yani, örneğin Yazılar post type’ımızdaki yazıları eklenme sırasına göre değil de kafamıza göre özel bir sıralama ile göstermek istiyoruz sitemizde. Yapmamız gereken şey, Post Types Order eklentisini kurup, Yeniden Sırala sekmesinden sürükleyip bırakarak tüm postları elle sıralamak.

 

Bu eklenti neden kullanılabilir?

Eklentinin kullanım amaçlarından en önemlisi bence çoklu ürün tanıtım veya satış siteleri. Bazı müşteriler kategorilerde bulunan ürünleri eklenme sırasına göre değil de, benzer ürünleri yan yana koyarak ve ürünlerin önemine göre sıralamak isteyebiliyor. Ya da daha az satılan ürünleri üstlere koyarak daha çok satılmasını sağlamak isteyebiliyor. Tam tersine, bu ürünler çok satılmıyor aşağılara alalım diye de biliyorlar. İşte böyle acayip durumlara göğüs gerebilmek için bu eklentiyi kullanmanız şart.

Yani sürekli sürekli post’ların tarihleriyle oynayıp kafa patlatarak sıralama yapmak zorunda değilsiniz. Hatta sürükle bırak yöntemi olduğu için, verin panel bilgilerini müşterinize, kendisi bile güncelleyebilir.

Ek olarak söylemek istiyorum, eklentinin ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki versiyonu mevcut. Ücretsiz versiyonda kategori, taxonomy vesaire ayrımı olmaksızın tek bir sayfada tüm post type içeriklerini listeleyip sıralamanıza izin veriyor. Tabi her post type’ın da ayrı bir listesi oluyor ancak, ücretli versiyonda daha fazla ayrıntı var. Mesela taxonomy ayrımı yapabiliyor sıralarken. Yani, kategori kategori yeniden sıralayabiliyorsunuz. Anasayfada şu sırayla, benzer yazılarda şu sırayla gözüksün falan da diyebiliyorsunuz. ( uğraşırsanız yaparsınız niye yapamayasınız. )

Profesyonel kullanımlar için ücretli versiyona verilecek parayı kesinlikle hakedecek derecede mantıklı bir eklenti olduğunu düşünüyorum. Ama ücretsiz versiyonu da iş görmüyor değil. Tavsiyedir.

BENZER  If Yapılarına Devam : Belirli Bir Süreden Eski Yazılarda Uyarı / Bildirim Göstermek

Eklentinin ücretsiz versiyonunu indirmek için tıklayın.

Ücretli versiyon hakkında bilgi almak ve satın almak için tıklayın.

Görüşmek üzere !

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 59 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 71 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.