Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Youtube’da Reklamsız Video İzlemek Hayal Değil

9 sene önce yazıldı, 9.377 kere okundu. 1

Merhabalar arkadaşlar. Başta Güldür Güldür Show olmak üzere bir çok yayını Youtube üzerinden elbette siz de takip ediyorsunuzdur. Mesela ben, koltuğuma masama kurulup videoları izlerken zırt bırt çıkan ve ” Reklamı Geç ” demeden gitmeyen, zorla reklamı izleten ve normal sesden daha yüksek bir sese sahip olan reklamlardan nefret ediyorum. Video bir saat sürüyor, 20 tane reklam koymuşlar.. Ki ben zaten televizyonu bu reklamlar yüzünden bırakmış, artık evine barkına sokmayan bir insandım..

Ama artık bir kesin çözüm buldum ve bunu da sizinle paylaşacağım. Üstelik sadece Youtube değil, genel olarak bir reklam engelleyicisi bulmuş bulunmaktayım. Aslına bakarsanız Youtube gibi büyük bir video izleme platformunun reklamlarının engellenebileceğini çok düşünmediğimden daha öncesinden böyle bir arayışa girmemiştim ancak birazdan sizlere bahsedeceğim tüm tarayıcılara ekleyebileceğiniz bir eklenti sayesinde Youtube reklamlarının da engellenebileceğini öğrendik artık.

Eklentimiz AdBlock Plus eklentisi. Buraya tıklayarak eklentinin web sayfasına gidip tarayıcınız için kurulum gerçekleştirebilirsiniz. İki günlük kullanımım sonucu kötü bir izlenim edinmedim, daha sonradan edinmeyeceğim anlamına gelmiyor ancak en azından bir süre de olsa reklamsız bir hayat yaşayabileceğiz.

Ek olarak, yeni arayüzüm çok yakında aktif olacak diye umut ediyorum. Hastalığımdan ve yoğunluktan bir fırsat bulabilirsem bunu gerçekleştirmek için uğraşacağım. Uzun bir zamandan sonra tekrar blog yazmak da güzel bir duyguymuş. Artık daha sık görüşeceğiz, kendinize iyi bakın !

BENZER  Google'da Bir de Böyle Arama Yapın

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 62 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 73 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.