Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Akşam Prova: Mahkum Savaşa

11 sene önce yazıldı, 278 kere okundu. 0

Emergenza yarı final hazırlıkları devam ediyor. Bestelerden biri için benim 5-6 ay kadar önce yaptığım bir besteyi düşündük. Bu gün şarkı için ilk provamızı alacağız Taksimde. Biraz da şarkıdan bahsedeyim.

” Sınıfta kalan öğrencilere, hayatını tekrar ettiren, yeni amaçlar uğruna savaş veren arkadaşlara, üniversiteye tekrar hazırlananlara, amaçlarına ulaşmaya çalışanlara, benim gibilere, bizim gibilere hediye olsun. “ diye bir açıklama ile yayınlamıştım youtube’da. Normalde kendi yazdığım sözleri beğenmem, ama bu şarkı nerden çıktı nasıl çıktı, nasıl bu kadar iyi anlatabildim falan diye düşünüyorum bazen.

Çok iddialı bir şarkı değil, ama anlatılmak istenileni herkese anlatabileceğini düşünüyorum. Şöyle ki; herkes hayatında bir sürü evreden geçiyor. Herkes zorluklar çekiyor, savaşıyor, bir şeyler kazanmak için uğraşıyor. Çünkü bunu yapmaya mahkum. İnsanlarla birlikte yaşıyoruz ve yaşamak için bir sürü gereksinimimiz var. Savaş büyük, enkaz büyük, kendi kendimizin elinden tutup, kaldırmaya mahkumuz. Kaybettiklerimi gömmeye mahkumuz geçmişe. Beynimiz dursa da, son bir çığlık atacak takatimiz kalsa da, savaşmaya, devam etmeye mahkumuz.

Ben kendimi, düşüncelerimi, hislerimi müzikle anlatan, müzikle anlatmayı isteyen, belki de ancak bunu becerebilen ( kendimce ) biri olarak, böyle bir şarkının önemli olduğunu düşünüyorum. Yarışmada da ilgi çekeceğini, oy toplamaktan ziyade yapılan şeyin farkına varılmasını umuyorum.

Bu arada, vokaller gerçekten berbat yahu. Büyük ihtimal webcam kamerasıyla kaydettiğimden. Ve zaten sesim de kötü. Bu yüzden Ahmet abiye güvenmekten başka çarem yok :D

Buyrun bir de siz dinleyin bakalım.

 

BENZER  Youtube Kanalımızı Da Açtık

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 59 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 71 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.