Bloğumda toplam 12 kategoride yazılmış 316 yazı ve 269 yorum var.

Logitech K375s Klavye ve M720 Mouse İncelemesi

6 sene önce yazıldı, 829 kere okundu. 0

Merhabalar arkadaşlar. Bir kaç gün ofiste kullanmak üzere edindiğim Logitech klavye ve mouse hakkında bir şeyler yazmak, ürünler hakkında bilgi vermek istedim. Ama bundan önce neden çalışırken düzgün bir klavye ve düzgün mouse kullanmalıyız, hatta kullandığımız ekipmanın konforlu olması neden çok önemli konularına biraz değinmek istiyorum. Çünkü çok çektim..

Bilgisayar başında çalıştığımız bir işe sahipsek monitör, klavye ve mouse üçlüsüne önem vermeliyiz. Uzun süre mesai yaptığımızda, hatta ertesi gün gelip yine aynı ortamda çalışıyor olduğumuzda, sürekli sürekli bu ekipmanı kullandığımızda farkedeceğiz ki hızlanmamız ve daha önemlisi verimli çalışabilmemiz için konfor gerekiyor. Araba kullanırken nasıl koltuğu kendimize göre çekiştiriyorsak ayarlıyorsak, bilgisayar başında da kendi konforumuzu gözetmeliyiz ve ideal çalışma ortamımızı yaratmalıyız. Mesela monitörümüzü olabildiğince büyük tutmalıyız, yakınlığını gözümüzü yormayacak ama gözden de kaçırmayacak şekilde ayarlamalıyız. Işık vurmayacak, yansımayacak bir alanda bulunmalı monitör. Böylelikle görüntü sorunlarıyla değil, işimizle uğraşabiliriz.

Klavye ve mouse için de aynı şey geçerli. Şuanda kullandığım klavye Logitech’in iyi bir klavyesi. Tuşlara basma hissi güzel, aynı anda 3 cihaza bağlanabilirlik gibi özellikleri var. Tuş kombinasyonları mantıklı, verimli çalışmaya yönelik. MacOS cihazlara da uyumlu. Bunun yanında, bazı kablosuz klavyelerde yaşadığımız gecikme, bağlantının gitmesi gibi saçma sorunlar da bu klavyede mevcut değil. Uzun ömürlü pili de hesaba kattığımızda, fiyatına göre güzel bir seçim olduğunu söyleyebilirim. Uzun kullanımda yormayacak ve sizi işinize odaklanmanız için serbest bırakacaktır.

M720 mousedan bahsedecek olursak eğer, gayet ergonomik ve premium hissi verdiğini söyleyebilirim. İdeal ağırlıkta ve yeterli derecede fonksiyon sayısına sahip. Klavye gibi aynı anda 3 cihaza birden bağlanabiliyor. Bu geçişler esnasında herhangi bir problem yaratmıyor. Alıcısı Unify, yani tek alıcı ile birkaç cihaz bağlayabiliyorsunuz bilgisayarınıza. Mesela ben klavyenin alıcısı ile mouseu da bağladım. Ya da tam tersini yapabilirdim. Ek olarak başka bir mouse var ise ya da Logitech’in kumanda ürünlerini falan kullanıyorsanız, aynı alıcı ile bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

BENZER  10 Adımda Google Business Kaydı Nasıl Yapılır?

Hiç uğraşmak istemiyorum derseniz de, alıcıları bilgisayarınıza bağlar bağlamaz klavye ve mouseunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uzun kullanımda nelerle karşılaşırım bilemiyorum ancak şuanda hayet memnunum. Tavsiye ederim.

Kendinize iyi bakın,
Görüşmek üzere!

Konuyla alakalı bir şeyler yazabilirsin.

MacBook Pro M2 13” İle İkinci Günüm

Merhabalar! Instagram kullanıcı adımı değiştirdikten sonra artık şu blog işine bi el atayım istedim ve yeniden...

12 ay önce. 47 0 Devam Et

Kahramanmaraş Depremi ve Düşüncelerim

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bir şeyler yazmıyordum, zaten çok nadiren girip bir şeyler yazıp çıkıyorum an...

1 sene önce. 59 0 Devam Et

Asus ROG Strix G513IC 144Hz Dizüstü Bilgisayar ile Yaşadığım Problemler

Öncelikle herkese merhaba! Çok uzun bir süredir bloğum aktif değildi ve artık bişeyler yazmak çizmek için tekra...

2 sene önce. 86 0 Devam Et

Macbook Air 2017’yi Kimlere Tavsiye Edebilirim?

Bir süredir sık sık Macbook Air’i proje işlerinde ve sunumlarda kullanıyorum. Sizlere bu yazımda 2017 model ...

4 sene önce. 132 0 Devam Et

2021’e Girerken Hayata Dair Genel Bir Değerlendirme Yapalım

Merhabalar yeniden! Hemen her yazıya başlarken söylediğim gibi; epeydir bir şeyler yazamıyorum ama yeniden bir şe...

4 sene önce. 71 0 Devam Et

Hakkımda

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum.

Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2017’den beri kendi yazılım ve reklam şirketimi kurdum. Geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyoruz.